Hasart- ja kasiinomängude suur edu Hollywoodi filmides

kasiino film

Viimastel aastakümnetel ei ole võõras näha ekraanil just seda, kuidas säravad staarid suurtes kassahittides just hasartmängude ja kasiino võlude keskel aega veedavad. Nii mõnigi stseen tuleb meelde, kus filmikangelane end mugavalt pokkerilauda sätib või ruletiratast keerutab, viskiklaas ühes ja sigar teises käes. Seda kõike muidugi kaunite daamide meeldivas seltskonnas. Tuleb tuttav ette? Kui levinud on tegelikult kasiino maailma romantiseerimine kinoekraanidel ja milline on selle ajalugu ka nüüdsel ajastul, kui esirinnas on online kasiinod?

Miks kasiino filmides nii popp on?

Esimene osa kasiino maailmast kinoekraanil mida peaksime lähemalt vaatama on see miks kasiinod üldse on nii ahvatlevad ja inspireerivad, et neid nii aktiivselt filmimaastikul kasutada. Siin on põhivõti just see võlu – hasartmängud võimaldavad inimestel mängida päris raha peale ja see tähendab suurt riski mis on juba iseenesest ärevust tekitav kuid veelgi enam, ka suuri rahalisi võite ja helget pilti sellest, kuidas igast inimesest võib tänu õigele kaardi käele või täpsele ruletiratta maandumise ära arvamisele saada üleöö jõukas isik suure häärberi ja uhke autoga – kes meist seda ei sooviks? Just sellele unistusele ja pildile panustades kasutabki filmimaastik kasiinot ja hasartmänge selleks, et võluda inimesi ekraane jälgima ja nautima.

Kasiino ja filmide ajalugu

Kinoekraanidel ja seriaalides on kasiinode kasutamine juba väga vana praktika. Juba aastal 1965. anti välja tuntud ja populaarne film “The Cincinnati Kid”, mis on üks kõigi aegade parimaid hasartmängu filme, mis on juba omaette ikooniks muutunud. See film jälgib pingsalt noort pokkerimängijat, kes püüab endale nime teha, võttes vastu väljakutse alistada maailma parim mängija ja tema positsioon enesele haarata. Kuigi film nagu ikka on välja mõeldud, põhineb see siiski tõsielu sündmustel ja selles linateoses osalevad kõigi aegade kuulsamad pokkerimängijad, mis lisab filmile veelgi usutavust.

Kui näidete puhul tänapäevasemate filmide juurde liikuda siis kõigi aegade parimate kasiino stseenide hulgast on tuntud nimi ka ,,Ocean’s Eleven’’. See massiivne film tõi kokku Hollywoodi tippnäitlejad ja sellest sai üks parimaid uusversioone milles kasiinodest juba puudust ei ole. Filmi süžee ise põhineb kahel kavalal tehingu meistril, kes plaanivad röövida suurima kasiino varahoidla ja sellega tasku pista 160 miljonit dollarit. Mõned inimesed arvavad ekslikult, et kasiino stseene sisaldavad filmid peaksidki alati põhinema kriminaalsel süžeel ja olema täis ohte, mis ootavad peategelasi igal sammul. ,,The Hangover’’ on aga näiteks hoopis selline film, mis ühendab suurepärase komöödia ja unustamatud kasiino stseenid laitmatult üheks tervikuks. Mõnes mõttes meenutab ,,The Hangover’i’’  kasiino stseen kaadreid filmist “Rain Man”, kus peategelane kasutab samuti kasiino petmiseks loendus strateegiat. Sel juhul püüab peategelane, keda kehastab Zach Galifianakis, anda endast parimat, et süsteemi petta ja sellega ka hiigelsuur võit koju tuua.

Tänapäeva linateosed ja online kasiinod

Tänapäeval kui kasiinode maastiku on suurelt üle võtnud just online kasiino ja mobiilsed kasiinod ei ole enam nii popp filmida stseeni, kus peategelane füüsiliselt kasiinos kohapeal mängib ja riskib kuid ometi on see ärevus, põnevus ja risk meediasse teisiti lisatud. Seda siis näiteks stseenide näol, kus peakarakter online kasiinos mängib või veelgi äärmuslikumal juhul mängitakse oma elude peale, et saada suurem rahaline võit, nagu näiteks populaarses sarjas ,,Squid Game’’. Igal juhul on kasiinod ja hasartmängud filmide- ja seriaalide maailmas tugevalt kanda kinnitanud ja tundub, et neil ei olegi plaanis sealt kaduda.

Kasiinod ja hasartmängud on ekraanil populaarsed ja mõjusad kuna inimestele meeldib unistada sellest, et igast pardipojast võib saada luik ja igaüks võib kasiinos ühe õnneliku juhuse läbi saada rikkaks, ilusaks ja heaks. Küll aga tasub ka filmistseenides kasiinokaadreid nähes meeles pidada, et kuigi hasartmängud on väga meelt lahutavad ja väga suurt rõõmu pakkuvad mängud tuleb neisse siiski suhtuda vastutustundlikult ja läbimõeldult – selleks pane endale paika ka finantsplaan kui palju oled nõus panustama ja mis kõige olulisem, kui palju võid sa mängides kaotada ilma, et sellest midagi kehvemaks muutuks.

Leave a Comment